23 Takipçi | 0 Takip
Diğer İçeriklerim (241)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (23)
16 05 2005

Yüzünüz kızaracak mı ?

Ülkemizdeki birçok kişi, kasıtlı olarak her türlü haber ve bilgiyi saptırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Özellikle Başbakan'ın olumlu olumsuz her türlü söz ve hareketleri mutlaka kötüye yorumlanıyor, aleyhine bir husus bulunmaya çalışılıyor.

ABD yeni Başkanı Obama'nın Türkiyeye gelmesini dahi Başbakan'ın aleyhine kullanmak isteyen bu kişiler yalnız gençler veya internette kim oldukları belli olmayan kişiler değil. Aşağıda göreceğiniz üzere, bunlar Süleyman Demirel'den CHP yöneticileri, gazeteciler olmak üzere her cins insan..  Ne diyorlar ?  
Obama geliyor, şimdi faturayı kim ödeyecek?
Biz de diyoruz ki:


Dünya siyasetinden bu kadar uzak kişilerin ülkemde söz sahibi olmasından utanıyorum. 

 

Bekleyin, göreceksiniz… Türkiye; Başbakanın tavrı sebebiyle Fatura mı ödeyecek, yoksa fatura mı tahsil edecek? 

Zamanı çok uzak değil… çok yakında…

O zaman yüzünüz kıracak mı acaba? Zannetmem, eskiden de bu tarzdaki beyanlarınız çok çıktı. O zaman kızaran değil, pembeleşen yüzlerinizi dahi göremedik.

Sabık Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e ne demeli ? Devleti soyanlarla "ailemdendir" deyip, onlarla aile fotoğrafı çektirirken yüzü kızarmayan bir kişinin böyle küçük yalanlarda mı yüzü kızaracak !...

http://muzafferdeligoz.blogcu.com/Demirel/

Muzaffer Deligöz


From: anadoluhaber@googlegroups.com [mailto:anadoluhaber@googlegroups.com] On Behalf Of Abdurrahman selam sinop
Sent: Tuesday, March 10, 2009 9:56 AM
To: anadoluhaber@googlegroups.com
Subject: (anadoluhaber) kendilerini sürekli kukla olarak oynatilmis hisseden beyinler maymun olduklarini algilarlar.. ellerine ceviz verilmis bu maymunlar birakarak kurtulmayi hatirlayamazlar..

Obama geliyor, şimdi faturayı kim ödeyecek  

10 Mart 2009 Salı, 01:21 POLİTİKA

Obama geliyor, şimdi faturayı kim ödeyecek

Başbakan Erdoğan'ın Davos restinin ardından bu çıkışın ağır bir faturasının olacağı ve Türkiye'nin yalnızlığa itileceğini savunanlar ABD Başkanı Obama'nın Türkiye ziyareti takviminin açıklanmasıyla zor duruma düştü.

ÖDENMEMİŞ FATURA YOK

Oktay Ekşi (Hürriyet): 'Ben kabile devleti başbakanı değilim' diyen kişiye düşen, 'kabile devlet başbakanı' gibi hareket etmemekti. Unutmayalım. Ödenmemiş fatura yoktur. Özellikle de uluslararası ilişkilerde.
Tufan Türenç(Hürriyet): Türkiye`nin önüne ödenmesi zor faturalar koyacak.
Melih Aşık(Milliyet): Böyle bir siyaset Türkiye`yi bölgede yalnızlığa götürür.
Semih İdiz (Milliyet): ...Erdoğan bunu yaparken Türkiye açısından bir göz çıkardığı kesin.
Can Ataklı(Vatan): ...ekonomik ve siyasi alanda gelecek tehlikelerle nasıl baş edecektir?
Mustafa Özyürek (CHP Genel Saymanı): ...Türkiye'nin çıkarları açısından sıkıntı yaratır. Öfkeyle kalkan zararla oturu. Başbakan öfkeyle kalkmıştır. Türkiye bu öfkeden zarar görür.
Ertuğrul Özkök (Hürriyet): ... tarihe baktığınız zaman, öfkenin teatral biçimde dışarı vurulmasıyla başlayan kitlesel hareketler hiçbir topluma kalıcı mutluluklar getirmemiştir.
Mehmet Ali BİRAND (Posta): ...orta ve uzun vadede, kavgacı yaklaşımını sürdürürse, bu avantaj giderek erezyona uğrar ve ince ayar yapılmazsa, faturayı Erdoğan'ın önüne koyarlar.

PRESTİJİMİZ ZEDELENDİ!
Onur Öymen (CHP Genel Başkan Yardımcısı): Bir haklı dava bu kadar kötü savunulur. Başbakan Türkiye'nin prestijini zedelemiştir.
Prof. Dr. Vamık Volkan: ...Başbakanın bu çıkışı Türkiye'nin görünümünü bozar.
Emekli Büyükelçi İlter Türkmen: Bu öfkeli tutumun çok yansımaları olacak, vahim bir durum.

ABD İLE İLİŞKİLERİ BOZAR
Eski Dışişleri Bakanı Şükrü Sina Gürel: İsrail ile Türkiye arasında Gazze sorunu ile başlayan kriz bence daha da derinleşecek.
Bağımsız Cumhuriyet Partisi Genel Başkanı Mümtaz Soysal: Başbakan, İsrail Cumhurbaşkanı Peres'e hitabında 'ekselans' gibi sıfatları tercih etmesi gerekirken 'sen' diye konuştu. Bereket İngilizceye 'sen' kelimesi çevrildiğinde, hem 'sen' hem 'siz' anlamına geliyor.
9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel: Uluslararası meselelerde bir takım faturalar çıkar. Bu fatiuraların nerede ne zaman çıkacağını bilemezsiniz...

Cumhuriyet yazarı Emre Kongar: Davos davranışının altında yatan öğeler şunlar: Türkiye'yi Araplaştırmak, içerde demokratik düzeni dinci düzene doğru evrimleştirmek... Mustafa Mutlu (Vatan): ...Türkiye, biraz daha yalnızlaşacak. Bugünden tezi yok, bizi bekleyen tehlikelere daha fazla kafa yormamız gerekiyor.

HABER MERKEZİ

0
0
0
Yorum Yaz