23 Takipçi | 0 Takip
Diğer İçeriklerim (241)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (23)
15 04 2005

Yeşil Sermayeden Alış-Veriş Yapın

 

 

“YEŞİL SERMAYE OLAN 73 FİRMADAN

ALIŞ-VERİŞ YAPIN”

Sevgili ve Pek Sayın Arkadaşım,

Şeriatı destekleyen 73 firmanın Yeşil Sermaye olduğunu yazmışsın. ŞERİATCILARA FİNANS SAĞLADIĞINI YAZDIĞINIZ 73 FİRMANIN İSİMLERİNİ ZEVKLE OKUDUM.

1- Maalesef Listeyi çoook noksan yapmışsınız. Tam Liste yapabilmeniz için ben size bir iltimas yapıp, tüyo vereyim, yol göstereyim.

a- Dini Bayramları bekleyeceksiniz. Bu bayramlarda bu (gerici-yobaz-yeşil sermaye) kendi tarafındaki gazetelere Bayram tebriki ilanı verirler. Oradaki bütün ilanları kesip, listeye ekleyeceksiniz. Sizin listede İstanbul'daki birkaç gazete var. Hâlbuki bunların İstanbul'da ve bütün Türkiye'deki yayın organları binleri buluyor. Tam bir Yeşil Sermaye arşivi..

b- Yazmayı unutmuşsunuz, bunların bütün Türkiye'de en az 200 radyo istasyonları var. Fm. ler yani. Hangisini sayayım. Siz şöyle bir radyo istasyonlarını sıradan dinlerseniz bunları bulur kaydedersiniz. Kur'an okurlar, ilahi söylerler, hatta devamlı Klasik Türk müziği programı yaparlar. İşte o radyolarda çıkan ilanlar vardır. O ilanları veren firmaların tamamı da listenize girebilecek (Gerici-şeriatçı-yobaz-yeşil sermayeci) olabilirler.

c- Hastaneler noksan yazılmış. İstanbul-Ankara ve bütün Türkiye'de bulunan bu özel hastaneleri tek tek kontrol edip, başörtülü, şalvarlı, bereli, sakallı doktor-hemşire-hastabakıcı varsa bilin ki orası Yeşil sermayedir. Bana kalırsa bunu (Ali Kırca)'ya ihale ederseniz elde görsel belge de olur. Bakarsınız bunlar sizi mahkemeye filan verirlerse, hiç olmazsa tazminat ödemezsiniz.

d- Siz Yalnız Fatih Üniversitesi ile FEM Dersanelerini bilmişsiniz. Hâlbuki bunların okullarının adedi, Dershaneleri, Yurtları ve özel evleri on binlercedir. Süleymancıların Kur'an Kurs'ları, Nurcuların Dershaneleri, Tarikatçıların tekkelerini kontrol altına aldırıp, buralara çocuklarını verenleri, yardım edenleri bulmanız yeterli. Bu konuda MİT’ten veya JITEM'den veya Ordu İstihbarat'tan emekli olmuş birilerini bulursanız, eski raporlarda bunların listesi mutlaka vardır.

e- Gördüğüm kadarı ile siz yalnızca İstanbul'u ve hatta İstanbul'un bazı bölgelerini araştırıp, yazmışsınız. Hâlbuki bunlar asıl Anadolu'yu ağ gibi sarmışlar. Oradaki sermaye kendini salonlarda, galalarda göstermezler. İçki içmez, kumar oynamaz, hovardalık yapmazlar. Anadolu aslanlarının kazandıkları bu ihracat paraları nereye gidecek. Al işte size Yeşil sermayeyi bulmanın kolay yolu. Hemen CHP nin İl-İlçe Başkanlıklarına birer yazı gönderin. Onlar bölgelerindeki bu gibi tüccarları çok iyi tanırlar. Size çarşaf-çarşaf liste gelir. Ama burada bir şeye karışmam onu da söyleyeyim. Bu listelerin içine kasıtlı olarak zarar görsün diye konmuş Yeşil Sermayeden olmayanlar da bulunabilir. Siz mutlaka Listenin CHP Başkanından mühürlü ve Başkanın imzasını havi olmasını şart koşun. Sonra "biz görmeden sekreter dargın olduğu Atatürkçü komşusunu da yazmış" demesinler.

f- Şimdi Size Yeşil Sermayenin, Sizin deyiminizle "Şeriatçılara Finans Sağlayan" ların en büyük listesini aldıracağım. İçinizden birini tebdil-i kıyafet ASİKON-MÜSİYAD-TUSİKON-YOSKON..... gibi meslek kuruluşları ile YEŞİLAY, İLİM-YAYMA, CAMİ DERNEKLERİ- ÖĞRENCİ-OKUTMA DERNEKLERİ gibi Sivil Toplum kuruluşlarına gönderin. Onlardan üyelerinin listesini alsınlar. Bunların Üyelerini gösteren Kitapları ve CD leri vardır. Onları alırsanız bir hazineye ulaşmış olursunuz. Türkiye’nin ihracatının % 60 ı yapanları yani mütedeyyin Anadolu Tüccarının listesi böylece size gelir. Benim bildiğim MÜSİAD'ın üye kitapçığı 4 parmak kalınlığında 3 cilt. İçinde binlerce tüccar ismi var.

g- Bir diğer kolay yol ve büyük liste; isimlerini noksan yazdığınız Finans Kurumları. Bunlar faizle iş görmemek için birçok yol bulup, yeşil sermayeyi bünyelerinde topluyorlar. "Biz faiz vermeyiz, kar ortaklığı yaparız" diyerek Yeşilleri topluyorlar. İşte bu sebeple Türkiye'nin Yeşil sermayesi yastık altından çıkıp, yatırımlara yöneliyor. Bunların müşteri listelerini bir yolla aldırıp, mesela 50.000 YTL den fazla para yatıranları sizin listeye alalım. Bunlar Tüccar olmasa da saf kan Yeşil sermayedir değil mi ? O halde niçin listenizde yanız firmalar var. Ben Yeşil sermayeyim, ama tüccar değilim. Paramı nereye koyarım? Bu bakımdan büyük bir ayrımcılık yapıyorsunuz. Ayıp oluyor, Firması olmayan, tüccar olmayan Yeşil Sermaye sahiplerine bu konuda haksızlık yapmış oluyorsunuz. Lütfen Ben başta olmak üzere, bu tür kişileri de listeye almanızı arz ve istirham ederim.

2- Bu (yeşilleri) bulmanın en kestirme yolu; Hac ve Umreye giden tüccarları bulmaktır. Bunları da kolayca nasıl bulacağınıza dair tüyo vereyim: İnternette Diyanet İşleri Başkanlığı sitesine gireceksiniz. Diyanet; 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince soracağınız sorulara cevap vermek zorundadır. Formu doldurup " Hacca ve Umreye giden ticaret erbabının isim ve adreslerini istiyorum" diye yazacaksınız. Bir haftaya kalmaz sayfalarca bilgisayar çıktısı elinize geçer. İşte size (Gerici-Yobaz-Yeşil sermaye) sahiplerinin en büyük listesi

3- Bu işin bir de siyaset cephesi var. Listenizde bunlardan hiç bahis yok. En basitinden TBMM albümünü ele geçirin. Orada her milletvekilin mesleği yazılı. Çoğunu da zaten siz tanıyorsunuz. AKP den ne kadar tüccar milletvekili varsa hepsini korkmadan Listeye yazın. Garanti Yeşil sermayedir.
Meclis bahsi açılmışken bir önerim daha var. Eski milletvekilleri içinde de bunlardan oldukça çok var. Ama bunları bulmak sizin çok zamanınızı alacaksa; listeye alınacak isimlerin bulunmasının en kolay yolu
Sayın Demirel'e müracaat etmektir. Maşallah hafızası çok güçlüdür. 1964 lerden bu güne kadar hepsini sayar döker. Sizin not almanıza da gerek yok, rica ederseniz Hüsamettin Cindoruk zaten sabah-akşam hep yanında, aklına geldikçe O'na yazdırsın. Siz sonra alırsınız.

4- Spor kulüpleri, statlar ve Dünya piyasasına hâkim Yeşil sermayeyi zaten siz yazmışsınız, benim bahsetmeme gerek kalmamış.

5- Daha birçok yol var ama, okuyucuyu bıktırmadan sona erdirelim. Sizin de hayırlı ve başarılı yeni bir liste hazırlamanızı dileyerek, saygılarımı ve sevgilerimi sunarım. Kolay gelsin.

Bize Alışveriş yapmamız gereken firmaları çıkarmış olduğunuzdan en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan böyle bu firmaların isimlerini cebimde taşıyacağım ve nerede görürsem orada alış-veriş yapacağım..

Muzaffer Deligöz -Yeşillerden bir Gazeteci


 

NOT:1-  Haaa.. unutmadan son bir konuyu daha yazayım. Sizin bu çalışmanızı takdir ve tebrik ederken, size bu tarzdaki listeler için yardımcı olmak babında benim de bir çalışma yapmam gerektiğine inandığım için; yarından tezi yok listemi hazırlıyorum.

Mason, Siyonist, Sebastiyanist, Ulusalcı, İsrail yandaşı, Amerikancı (Morrisoncular dahil), Lionscu, Ateist, Kemalist, Banka hortumcusu, Kredi sahtekarı, Vergi borçlusu vel hasıl sizin yolunuzun yolcusu ne kadar sermayedar varsa listeme girecek... Bunları nasıl ve nerede bulacağımı, size verdiğim tiyolardan anlayacağınız

üzere çook iyi biliyorum. Size de bir suretini göndermek üzere eyvallah...

Muzaffer Deligöz

NOT:2- Gelen Yazının orijinali..

ŞERİATÇILARA FİNANS SAĞLAYAN ONLARI BESLEYEN ALIŞVERİŞ YAPILMAMASI GEREKEN YERLERİN İSİM LİSTESİ

AB GIDA (UNAKITAN), AKYAZILI VAKFI, ALBARAKA, ANAFEN OKULLARI VE DERSANESİ, ASSAN GALVANİZ SANAYİ, ATASAY KUYUMCULUK, AYTAÇ ETLİ MAMULLER, BAHAR PASTANELERİ, BİM, BOYDAK GRUBU, COŞKUN GIDA ÜRÜNLERİ, ÇETİNKAYA MAĞAZALARI, DENİZ FENERİ, DOĞA KOLEJİ, EDUTIME DİL KURSLARI, EMİN OTOMOTİV, EMİN SİGORTA, ENSAR HASTANESİ, EVKUR, FATİH ÜNİVERSİTESİ, FEM DERSANELERİ, FOR YOU MAĞAZALARI, GENCALLAR GİYİM, HAKİKAT KIRTASİYE, HES KABLO, HUZUR GİYİM, IŞIK SİGORTA, İHLAS HOLDİNG, İPAR KEBAP SALONU, İSMAR, KANAL 7, KAR YATIRIM VE HİZMET A.Ş, KİBARLAR DEMİR TİCARET, KİLER MARKET, KOMBASSAN, KRİSTAL KOLA, KURALKAN ŞİRKETLER GRUBU, KUVEYT-TÜRK BANKASI, MEMORİAL HASTANESİ, MERVE PASTANELERİ, MUDURNU TAVUKÇULUK, NAMLI KEBAP, NAMLI MARKETLERİ, N-T MAĞAZACILIK, RAMSEY, RIXOS GRUBU, SAHAN KEBAP, SAMANYOLU TV, SANKO HOLDİNG, SARAR GİYİM, SARAY MUHALLEBECİSİ, SIZINTI DERGİSİ, SURAT KARGO, SÜTİŞ, ŞİFA HASTANELERİ, ŞİRVAN KEBAP, TAŞ YAPI, TEKBİR GİYİM, TİMAŞ YAYINLARI, TORUNLAR KAĞIT, TUREX MİNİBÜS İŞLETMELERİ, TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI, TÜRKİYE GAZETESİ, TÜRKİYE HASTANESİ, ULUDAĞ KEBAP, UZAY GIDA, ÜLKER GIDA GRUBU, VERDİ KUMAŞ, YENİ ASYA YAYINLARI, YENİ ŞAFAK, YİMPAŞ, YÖRSAN, ZAMAN GAZETESİ

 

 

0
0
0
Yorum Yaz