23 Takipçi | 0 Takip
Diğer İçeriklerim (241)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (23)
15 04 2005

Kaç Kişisiniz ?

Hakikatin Penceresi
 Muhammed Mustafa İslamoğlu

02 Ağustos 2008 Cumartesi   

'BİZ KAÇ KİŞİYİZ' sorusunu soranlara !..

Çok sevdiğim saydığım gazeteci yazar Muzaffer Deligöz'ün yazdığı bir makaleyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Diyor ki:


Kaç kişi olduğunuzu siz bilmediğiniz gibi, biz de bilmiyoruz. Ama şu kesin ki, çok çok azınlıktasınız.

Halka inmeyi becerebilir, onun inanç ve görüşlerini, isteklerini biraz olsun anlamaya çalışabilirseniz adedinizi artırabilirsiniz.Halktan kopuk, Suni çalışmaların hiçbir netice vermeyeceğini, hadiseler hâlâ size gösteremedi..

Sizin görüşünüzden ayrı olan Bizim dünyamızda size de yer var, ama sizin dünyanızda bize yer olmadığını 67 yıllık yaşam hayatımda bizatihi müşahede ettim. Hâlâ da ediyorum.

Dünyadaki bütün gelişmelere rağmen yıllardır sizde bir gelişme yok. Hâlâ ülkeniz insanlarını 2 sınıf haline getirme gayretindesiniz. "Biz Kaç kişiyiz" sorunuz bile bu ayrımcılığın ispatı. Bu, Türkiye'deki farklı görüşleri hazmedemediğinizin, boşa çabalamanızın bir neticesi ..

Şu ülkede yaşayanları görüşleri ne olursa olsun "bir" ve "beraber" "Kardeş" kabul edemediğiniz sürece asla sayınız artmayacak, azalacak.

Olaylar size bunu bağırıyor ama siz kulağınızı tıkayıp, hala "Biz kaç kişiyiz" diye çırpınıyorsunuz.

Kaç kişi olursanız olun, Büyük Atatürk'ün "Hakimiyet, kayıtsız şartsız milletindir" emrine uymadığınız sürece, Türkiye'de azınlıkta kalacaksınız..

Sayıları çok az olan bazı aşırılar sayılmazsa, bu millet size de ağuşunda yer açıyor. Siz hâlâ "Biz Kaç kişiyiz" diye sorsanız bile, o sizi kendisinden kabul ediyor, bilesiniz.

Bırakın ayrımcılığı da, Türkiye'nin gelişme ve kalkınmasına bilginiz, ilminiz, gayretinizle yardımcı olun.. İşte o zaman "Biz Kaç kişiyiz" sorunuzun cevabını "70 milyonuz" diye bulacaksınız.

Selam ve Dua ile...

0
0
0
Yorum Yaz