23 Takipçi | 0 Takip
Diğer İçeriklerim (241)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (23)
29 06 2006

Açılımdaki tavrı CHP'in tabiatı gereğidir...İsmet İnönü aslen Kürt olmasına rağmen, devlet gücünü elinde tuttuğu bütün sürede Kürtlere en büyük kötülüğü yapan kişidir. Kürt köylerinin uçaklarla imha edilmesi, Van’da 33 kürt vatandaşın mahkemede beraat etmesine rağmen kurşuna dizilmesi, Kürtçe isimlerin kaldırılması, Kürtçe konuşmanın yasak edilmesi hep İnönü döneminde olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk’ün Kürtlere karşı davranışını ve yumuşaklığını İsmet İnönü hiçbir zaman nazara almamıştır. Kendi ırkına eziyet ve zulümde İnönü gibisi az bulunur. ( http://muzafferdeligoz.blogcu.com/ozalp-te-33-kisinin-kursuna-dizilmesi_22858981.html )
 

İsmet İnönü aslında Mustafa Kemal’in bütün yaptıklarının tam tersini yapmış, millete yaptığı eziyetleri de “Kemalizm” diyerek Mustafa Kemal’e yüklemiştir. Mustafa Kemal Atatürk masonluğu yasak etmiş, locaları kapatmış, İsmet İnönü açmış ve en büyük masonları Bakan yapmış, masonlara devletin önemli görevlerini vermiştir. ( http://muzafferdeligoz.blogcu.com/mustafa-kemal-ve-inonu_1511162.html )

 

İnönü iktidar olur olmaz, Atatürk’ün resimlerini paralardan ve pullardan kaldırarak kendi resimlerini koydurmuştur. Atatürk’ün Cenaze namazını kıldırmamış, mezarını yaptırmamıştır. 1938 de vefat eden Mustafa Kemal’in toprağa verilmesini 15 yıl sonra 1953 de DP yapmıştır. İnönü döneminde Mustafa kemalin cenazesi Etnografya müzesinde bekletilmiştir. (http://muzafferdeligoz.blogcu.com/ataturk-un-cenaze-namazi-neden-camide-kilinmadi_28425781.html ) ( http://muzafferdeligoz.blogcu.com/anit-kabir-hakkinda_4282222.html )

 

Mustafa Kemal, Türk musikisine büyük önem vermiş, Cumhurbaşkanlığı köşkünde kadrolu musikişinasları görevlendirmiş ve köşkte devamlı Türk musiki konserleri verdirmiştir. İnönü Cumhurbaşkanını olur olmaz bu ekibi dağıtmış, Devlet radyolarında dahi Türk musikisi yasak edilmiş, Avrupa’nın klasik müziği her gün ve devamlı çalınmıştır. Bizim yaşımızda olanlar radyolardaki bu durumu hatırlarlar.       

 

Mustafa Kemal Atatürk, milletin zihnine nakşedilenlerin aksine Dine ve Din adamlarına karşı düşmanlık yapmamış; skolostik bataklığına saplanmış ve dinde olmayan Osmanlı Din adamlığı sistemini düzeltmeye çalışmış, Diyanet İşleri Başkanlığını kurmuş, İlk defa Yeni yazı ile Kur’anı Kerim tercümesi yaptırmış, Hadislerin yayınlanmasını başlatmıştır. İsmet İnönü gelir gelmez çevresindeki mason ve Marksist grup ile birlikte “Din afyondur” anlayışına uygun tatbikatlara girmiş ve bunu kurumsallaştırmıştır. Köy Enstitüleri, Halkevleri bunlarından en önemlileridir. http://muzafferdeligoz.blogcu.com/1511162  )

 

Atatürk’ün Türk sanat, dil ve tarihine verdiği önem, Türklükle ilgili çalışmaların tamamı İnönü döneminde kapatılmış, sosyalizm adı altında beynelmilel yabancı ideolojilerin görüşleri eğitimde ve kültürde kol gezmiştir.

 

Mustafa Kemal, Başörtüsünü hiçbir zaman yasaklamamış, tersine çevresinde başörtülü kadınlar bulunmuş, onlarla vefatına yakın tarihlerde bile resim çektirmiş, bunların yayınlanmasını engellememiştir. İsmet İnönü, din-ezan-başörtü gibi İslami kimliklerin daima düşmanı olmuş, her türlü tedbiri “Kemalizm” adı altında tatbik etmiştir. ( http://muzafferdeligoz.blogcu.com/ataturk-doneminde-cankaya-da-turban_4280120.html ) ( http://muzafferdeligoz.blogcu.com/mustafa-kemal-inkilab-kanunlari-ve-ortunme_9438181.html ) 


   Bu örnekleri uzatarak vermek mümkün..   BU ŞUNU GÖSTERMEKTEDİR: Bugünkü CHP ve kendilerini KEMALİST gösterenlerin din kimliklere ve Kürt açılımına karşı çıkmaları tabiatlarının gereğidir. Bunun Mustafa Kemal ve Kemalistlikle ilgisi asla yoktur. Mustafa Kemal bunların istediklerini hiçbir zaman yapmamıştır. Onlar uzun iktidarları süresinde insanların zihnine nakşettikleri kendi istedikleri Kemalizm’e göre hareket ediyorlar, edecekler. Şu anda CHP nin yaptığı da aynı şey değil mi ?

 

0
0
0
Yorum Yaz